1. Szemlélj mindent más nézőpontból! Legalábbis nagyon másból, mint ahogy azt a nyugati világban, vagy eddigi életedben megszoktad. Indiát nem a nyugati ember merev elméjének találták ki! Ha nem tudsz más nézőpontból közelíteni a dolgok felé, jobb, ha nem kísérletezel indiai utazással. Indiában nem fogsz nem látni szemet, nem érezni fura szagokat, vagy nem látni meghökkentő dolgokat. Ha az elméd merev, akkor minden pillanatban le fogja sokkolni valami. Talán nem véletlen, hogy India a gyakorlott meditálók úticélja?
  2. Élj elengedésben! – minden pillanatban! Vagyis, ne akarj semmit, mert ha bármit is akarsz, az szinte biztos, hogy nem jön össze. Viszont, ha nem akarsz semmit, akkor szíved legfőbb vágya is teljesülhet egy szempillantás alatt! 🙂
  3. Jobb, ha már az utazásod előtt dolgozol félelmeid elengedésén, de ha nem jön össze, ne aggódj, az élet az összes félelmeddel szembesít itt, és szinte már vicces helyzeteket produkál! Pl. teljesen mindegy, hogy egy-kettő vagy három gekkó futkorászik éppen a szobádban, amíg ellenállás van benned. Viszont ha végleg elengeded az ellenállást feléjük, eltűnnek, és soha többé nem látod őket 😀 Még hiányozni is fognak…
  4. Minden pillanatban maradj nyitott a változásra: amit egy indiai mond, majdnem biztos, hogy nem úgy lesz a következő pillanatban.
  5. Ne egyél sose kétes helyeken, utcán semmiképpen. Ne az indiaiakra hallgass hol egyél, ha csak nem egy tapasztalt tanárral vagy vezetővel van dolgod, aki jól ismeri a te kultúrádat, immunrendszeredet, bélflórádat. Khm 🙂 Szerencsére nekem egy ilyen tanárral volt dolgom, így nem is lett semmi bajom. Viszont a templomi langar-os ételt nyugodtan fogyaszd, de fűszeres mivolta miatt jobb, ha nem viszed túlzásba.
  6. Ha fejlődni szeretnél, jobb, ha túlmész az egódon, minél előbb! Pl. vegyük a szent vizekben való megmártózást! Kit érdekel, ha poshadt a víz, esetleg büdös, ha meztelen indiaiakkal van tele ugye? Hiszen szent, nemde? 🙂
  7. A Nitnem-et sose tartsd máshol, mint a kezedben, vagy az oltáron.
  8. Jobb, ha megszereted a közlekedési kultúrájukat, és jókat derülsz rajta. Nem ritka az egy sávban kétfelé közlekedés három járművel – persze egymás mellett. Ne aggódj, több jármű már nem fér el, mert a másik sávban is szintén ez megy! Láthatsz mindent, szamarat, lovat, motorosokat, utcán mezítláb gyaloglókat, biciklis és motoros riksákat, tük-tüköt, persze autókat és taxikat, és még teherautókat is. Amíg nem te vezetsz, szinte biztos, hogy nem lesz bajod! Ja és persze a duda.. esélyed sincs megijedni a dudaszótól a folyamatos dudálás alatt! 🙂
  9. Ha egyedül is mész, szinte biztos, hogy a Mindenség fantasztikus emberekkel hoz össze, és igazi barátságokat kötsz. India összehoz és összetart!
  10. Ha indiaival van dolgod, pl. vásárolsz vagy intézel valamit, légy nagyon határozott! Mondom NAGYON! Csak olyan „indiaisan”, vagyis jobban, mint eddig valaha egész életedben! Jobb, ha nem kérsz, hanem kijelentésekben kommunikálsz.
  11. A hajnal szent – ne csodálkozz így hát, ha hajnalban 4-től 5-ig állsz a tömött sorban, hogy bejuss a templomba!
  12. Ide tartozik az is, hogy szinte kötelező nyomulni. Teljesen mindegy, hogy nincs hova, és már levegőt sem kapsz, úgyis tolni fogod az előtte lévőt, hiszen téged tolnak hátulról! 😀

+1 Jobb, ha hozzászoksz, hogy folyamatosan a figyelem középpontjában vagy, mint fehér ember, (főleg ha nő vagy és egyedül vagy) És igen, 5.000 ember családi képén fogsz szerepelni. Gyerekekkel. Az öledben. Akik egy szempillantás alatt kerülnek oda, és mire föleszmélsz már el is tűntek. De erről már itt is írtam bővebben.

Tetszett az írás? Ha szeretnél más hasonló jellegű írást olvasni hétről-hétre jógáról, meditációról, tudatos életmódról, iratkozz fel Mia rendszeres leveleire.