Szerinted a párválasztásnál a hasonlóságok, vagy a különbözőségek számítanak jobban? Mik az,ami neked jobban számított, amikor megismerted a párodat? Gondolnád, hogy ha tüzetesebben megvizsgálod e témát, az segíti a párválasztásodat vagy a pároddal való kapcsolatod mélyítését?
Ezen az online workshopon többek között és sok más téma mellett ezt is érintettük.
De nézzük most ezen cikkben is végig,
Mik a leginkább számító hasonlóságok és különbözőségek a párválasztás kapcsán?
- Természetünkből fakadóan vonz minket a szépség is – és főleg a szimmetria. Miért? Mert utóbbi tudat alatt azt is mutatja, hogy mennyire vagyunk erősek, hogy megbirkózzunk a kihívásokkal, akadályokkal esetleges betegségekkel – vagyis a szimmetria az egészséget és a megküzdési képességet tükrözi. Így és éppen ezért vonzódunk a számunkra szép nőhöz vagy a szép férfihoz.
- De a másik a lényével, valódiságával nyűgöz le minket igazán, amit az auráján át közvetít. Jógikus nyelven aura, mindennapi szóhasználatban pedig jelenlét, kisugárzás vagy karizma – ugyanarról beszélünk. A nagy, fénylő aura, a nagy karizma vonzóbbá tesz minket a környezetünk számára. Ezért van az, hogy ha nagy karizmával rendelkező ember belép a térbe, rögtön rávetül a tekintet – nemtől függetlenül. Természetesen nemcsak ezért nagyon fontos téma a jógában az aura folyamatos tisztítása, de talán nem is gondoltuk eddig, hogy milyen nagy mértékben segíti a párválasztást is.
- Természetesen a vonzásnál számít igenis a kémia, a szexualitás és a szexuális dimorfizmus is.
- Vonzódunk azokhoz, akikkel karmikus kapcsolataink vannak – és azokhoz is, akik éppen a sors útját járva a jövőnk lehetőségét hordozzák (sorsbeli találkozások).
- És nagyon is sok mindenben számít a hasonlóság – hogyan gondolkodunk, mit eszünk, mit szeretünk, mik a fő hitrendszereink, valamint igenis számít, ha hasonló értékeket és célokat képviselünk. Mindezzel ellentétben szeretjük, ha különbözőségekre is akadunk a másikban, ugyanis
- A különbözőségek teszik izgalmassá a másikat, ha különbözőek a hobbijaink, bizonyos témákban a világlátásunk, különböző életutat jártunk be, más családból érkeztünk – ezek a különbözőségek egészséges mértékben a kíváncsiságot keltik fel és tartják fenn a másik felé bennünk.
- A másik illata is nagyon sokat számít – a párválasztásnál nagyon fontos a szaglás, ugyanis a biológiailag egészséges kapcsolódás és gyereknemzés a minél távolabbi génállományból találkozunk valakivel – és a szaglás vezet minket ebben – egyszerűen megérezzük, hogy valaki a gén spektrumon keresztül közel vagy távol áll tőlünk – ebben tehát ahhoz vonzódunk, akikkel nagyobb a különbözőség.
Szóval, egy egészséges kapcsolódásban a hasonlóságok és különbözőségek táncát járjuk, de ha túlságosan hasonlóak vagyunk, akkor az unalmat ébreszthet bennünk, szükségünk van a polaritásokra is –
ugyanis, ha nincs polarizálás akkor elhidegülés, elhűlés felé megyünk. Amikor pedig túl nagy a különbözőség, az rengeteg kofliktust szül.
Mire van szükségünk valójában akkor?
Egyikre sem – ezeken túl van egy fontosabb tény: az az érzés és érzékelés, hogy a másik biztonságban van önmagában
Vagyis, az önszeretet képességét mutatja és érzékelteti, miközben teljességet és autonómiát mutat egyszerre – ez az állapot a jógában a Saibhung állapota. Az ön-szeretet egy biztonságos teret hoz létre bennünk, ez a biztonsággal átitatott tér pedig felerősíti azt a képességet, hogy megbirkózzunk az élet és a kapcsolat adta polaritásokkal és paradoxonokkal.
A kapcsolat, a kapcsolódás művészete abban rejlik, hogy képessé válunk-e arra, hogy felismerjük a saját belső értékeinket, lélekként. Ez fejleszthető az által, ha kultiváljuk magunkban a teljesség, az elégedettség és a szeretet megélését!
E mellett gyakran előfordul az is, hogy nem vagyunk tudatában a saját belső polaritásunknak, a sötét felünknek és a paradoxonoknak: és amikor nem vesszük figyelembe a sötét oldal és az ego játékát, a tudatos és tudatalatti elmét és viszonyát és a partnerünk által éljük meg ezeket a valójában belső konfliktusainkat, akkor az történik, hogy a saját belső harcunkat vetítjük ki a másikra.
Ezért mondjuk azt, hogy a másik tükör, és a párunk lesz mindvégig számunkra a legnagyobb tükör, aki valójában a belső fejlődéseinkhez szükséges “kapcsolókat” mutatja. Tehát, amikor fejlődni szeretnénk, akkor jobb, ha először azokat a témákat vizsgáljuk meg először magunkban, ami zavar a másikban… (E témában persze kivételt képeznek a bántalmazó, elnyomó kapcsolatok).
Láthatjuk tehát, hogy egyaránt számítanak hasonlóságok és különbözőségek is a párválasztásnál, de ahhoz, hogy jól válasszunk a TUDATOSSÁGUNKRA van a legnagyobb szükségünk. Ugyanis, ha nem vagyunk önmagunkkal tisztában, ha nem megfelelő az önismeretünk, gyakrabban választjuk a több konfliktust hozó helyzeteket életünkben.
A kérdés tehát az, hogy te mit és kit választasz? És mi vagy ki mellett kötelezed el magad?
Még bővebben érdekel ez a téma? Itt tudsz jelentkezni az online workshopra!
Szeretettel kívánok a Saibhung állapotában megtapasztalt felemelő kapcsolatokat Neked!
Mia
No Comments